२५ मंसीर
काठमाडौं । प्रतिनिधि सभा सदस्य निर्वाचनको पहिलो चरण र दोस्रो चरणको पनि प्रारम्भिक र अन्तिम मत परिणाम पनि आउने क्रम जारी छ । जस अन्तर्गत बाम गठबन्धनका उम्मेदवारहरु भारी मतले अगाडि देखिएका छन् भने विजयी भएका तर्फ पनि बामकै उम्मेदवारहरुको संख्या बढी छ ।
प्रारम्भिक मत परिणाम अनुसार काँग्रेस मतको अवस्था निकै पछाडि देखिएको छ भने बाम गठबन्धनका उम्मेदवारहरु निकै अगाडि देखिएका छन् । विहान ३ बजेसम्मको ताजा मत परिणाम अनुसार नेकपा एमालेका उम्मेदवारहरु निकै अगाडि छन् । कूल १२९ स्थानको नतिजा आइसक्दा एमाले ७० ठाउँमा विजयी भएको छ भने माओवादी २७ ठाउँमा विजयी भएको छ । संविधान सभाको चुनावमा पहिलो पार्टी बनेको नेपाली काँग्रेस अहिलेसम्म १६ ठाउँमा मात्रै विजयी भएको छ ।
अग्रता तर्फ एमाले १० ठाउँमा अगाडि हुँदा माओवादी ८ ठाउँमा अगाडि छ । काँग्रेस पनि जम्मा ७ ठाउँमा अगाडि छ । हाम्राकुरा डटकमको निर्वाचन विशेष प्रस्तुतिमा प्रस्तुत गरिएको अहिलेसम्मको मत परिणाम अनुसार अग्रता लिएका र विजयी भइसकका उम्मेदवारहरुको नामवली तल प्रस्तुत गरिएको छ ।
विजयी (प्रतिनिधि सभा)
जम्मा:- १२९
ताप्लेजुङ:-क्षेत्र नं. १ | योगेश कुमार भट्टराई (२९,४७९) |
पाँचथर:-क्षेत्र नं. १ | वसन्त कुमार नेम्वाङ्ग (३८,६४१) |
ईलाम :-क्षेत्र नं. १ | झलनाथ खनाल (३६,८०७) |
ईलाम :-क्षेत्र नं. २ | सुवास चन्द्र नेम्वाङ्ग (३६,५१४) |
झापा:-क्षेत्र नं. १ | सुरेन्द्र कुमार कार्की (३६,१७३) |
झापा:-क्षेत्र नं.२ | पवित्रा निरौला (खरेल) (४५,८१७) |
झापा:-क्षेत्र नं. ३ | राजेन्द्र प्रसाद लिङ्देन (४४,६१४) |
झापा:-क्षेत्र नं. ४ | लाल प्रसाद साँवा लिम्बू (४३,४१५) |
झापा:-क्षेत्र नं. ५ | के.पी शर्मा ओली (५७,१३९) |
तेह्रथुम :-क्षेत्र नं. १ | भवानी प्रसाद खापुङ (२१,३३५) |
भोजपुर:-क्षेत्र नं. १ | सुदन किराती (३४,३९४) |
धनकुटा:-क्षेत्र नं. १ | राजेन्द्र कुमार राई (३७,३३३) |
मोरङ:-क्षेत्र नं. १ | घनश्याम खतीवडा (३७,५२४) |
मोरङ:-क्षेत्र नं. २ | मिनेन्द्र प्रसाद रिजाल (३५,८१९) |
मोरङ:-क्षेत्र नं. ३ | भानुभक्त ढकाल (४२,४१३) |
मोरङ:-क्षेत्र नं. ४ | अमन लाल मोदी (३३,५२९) |
मोरङ:-क्षेत्र नं. ५ | शिव कुमार मंडल (केवट) (२२,९४५) |
मोरङ:-क्षेत्र नं. ६ | लालबाबु पंण्डित (३३,९४१) |
सुनसरी:-क्षेत्र नं. १ | जय कुमार राई (४४,५२८) |
सोलुखुम्बु:-क्षेत्र नं. १ | हेम कुमार राई (२०,७४७) |
खोटाङ:-क्षेत्र नं. १ | विशाल भट्टराई (३६,३२९) |
ओखलढुङ्गा:-क्षेत्र नं. १ | यज्ञराज सुनुवार (३२,५७०) |
उदयपुर:-क्षेत्र नं. २ | सुरेश कुमार राई (२२,५५१) |
बाजुरा:-क्षेत्र नं. १ | लाल बहादुर थापा (२८,०६५) |
अछाम :-क्षेत्र नं. १ | भीम वहादुर रावल (२४,८८३) |
अछाम :-क्षेत्र नं. २ | यज्ञ बहादुर बोगटी (२१,९६५) |
बझाङ्ग:-क्षेत्र नं. १ | भैरव बहादुर सिंह (३४,६१२) |
कैलाली:-क्षेत्र नं. ३ | गौरी शंकर चौधरी (२४,८६२) |
कैलाली:-क्षेत्र नं. ४ | लेख राज भट्ट (२७,५४४) |
कैलाली:-क्षेत्र नं. ५ | नारद मुनि राना (२७,२०२) |
दार्चुला:-क्षेत्र नं. १ | गणेश सिंह ठगुन्ना (२८,९९८) |
बैतडी:-क्षेत्र नं. १ | दामोदर भण्डारी (३९,५२४) |
डडेलधुरा:-क्षेत्र नं. १ | शेर बहादुर देउवा (२८,०४४) |
डोल्पा:-क्षेत्र नं. १ | धन बहादुर बुढा (११,७६१) |
मुगु:-क्षेत्र नं. १ | गोपाल बहादुर बम (१३,०३४) |
जुम्ला:-क्षेत्र नं. १ | गजेन्द्र बहादुर महत (२२,१७३) |
कालिकोट:-क्षेत्र नं. १ | दुर्ग बहादुर रावत (२१,११२) |
जाजरकोट:-क्षेत्र नं. १ | शक्ति बहादुर वस्नेत (३२,२८९) |
दैलेख :-क्षेत्र नं. १ | रविन्द्र राज शर्मा (२३,७६७) |
दैलेख :-क्षेत्र नं. २ | राजबहादुर बुढाक्षेत्री (२३,३२३) |
सुर्खेत:-क्षेत्र नं. १ | ध्रुवकुमार शाही (३६,७५९) |
सुर्खेत:-क्षेत्र नं. २ | नवराज रावत (३७,४४७) |
रुकुम ६ :-क्षेत्र नं. १ | जनार्दन शर्मा (३४,४०२) |
गुल्मी:-क्षेत्र नं. १ | प्रदिप कुमार ज्ञवाली (३७,८१४) |
गुल्मी:-क्षेत्र नं. २ | गोकर्ण राज विष्ट (३४,६१८) |
पाल्पा:-क्षेत्र नं. १ | दल बहादुर राना (३२,५४९) |
पाल्पा:-क्षेत्र नं. २ | सोम प्रसाद पाण्डेय (३४,८९९) |
रुपन्देही:-क्षेत्र नं. २ | विष्णु प्रसाद पौडेल (४४,००९) |
रुपन्देही:-क्षेत्र नं. ३ | घनश्याम भुसाल (३२,८६६) |
रुपन्देही:-क्षेत्र नं. ४ | प्रमोद कुमार यादव (३१,७१८) |
रुपन्देही:-क्षेत्र नं. ५ | भरत कुमार शाहा (३३,०८८) |
कपिलवस्तु:-क्षेत्र नं. १ | चक्रपाणी खनाल (२९,७९९) |
कपिलवस्तु:-क्षेत्र नं. २ | बृजेश कुमार गुप्त (३५,१७७) |
कपिलवस्तु:-क्षेत्र नं. ३ | अभिषेक प्रताप शाह (२०,००१) |
रुकुम:-क्षेत्र नं. १ | कमला रोका (१६,९३४) |
रोल्पा:-क्षेत्र नं. १ | बर्षमान पुन (४०,६४७) |
प्युठान:-क्षेत्र नं. १ | दुर्गा पौडेल (४७,५१४) |
दाङ:-क्षेत्र नं. १ | मेटमणि चौधरी (३७,९०८) |
दाङ:-क्षेत्र नं. २ | कृष्ण बहादुर महरा (४०,०४२) |
दाङ:-क्षेत्र नं. ३ | हिराचन्द्र के.सी. (४०,२८७) |
बाँके:-क्षेत्र नं. १ | महेश्वर जंग गहतराज (अथक) (३१,१७३) |
बाँके:-क्षेत्र नं. २ | मोहम्मद ईश्तियाक राई (२१,५७६) |
बाँके:-क्षेत्र नं. ३ | नन्द लाल रोका क्षेत्री (३१,५९३) |
बर्दिया:-क्षेत्र नं. १ | संजय कुमार गौतम (४४,८३४) |
बर्दिया:-क्षेत्र नं. २ | सन्त कुमार थारु (५०,५५५) |
गोरखा:-क्षेत्र नं. १ | हरि राज अधिकारी (२९,८६०) |
गोरखा:-क्षेत्र नं. २ | डा. बाबुराम भट्टराई (३१,८०७) |
मनाङ:-क्षेत्र नं. १ | पोल्देन छोपाङ गुरुङ्ग (२,३००) |
लम्जुङ्ग:-क्षेत्र नं. १ | देव प्रसाद गुरुङ (३९,४६८) |
कास्की:-क्षेत्र नं. १ | खगराज अधिकारी (३९,२४२) |
कास्की:-क्षेत्र नं. २ | रविन्द्र प्रसाद अधिकारी (२७,२०७) |
कास्की:-क्षेत्र नं. ३ | जगत बहादुर सुनार (विश्वकर्मा) (३२,६९०) |
तनहुँ:-क्षेत्र नं. १ | कृष्ण कुमार श्रेष्ठ (३४,४९२) |
तनहुँ:-क्षेत्र नं. २ | केदार सिग्देल (३२,९३५) |
मुस्ताङ्ग:-क्षेत्र नं. १ | प्रेम प्रसाद तुलाचन (३,५४४) |
म्याग्दी:-क्षेत्र नं. १ | भुपेन्द्र बहादुर थापा (२३,३०८) |
बाग्लुङ:-क्षेत्र नं. १ | सुर्य प्रसाद पाठक (३३,३५७) |
बाग्लुङ:-क्षेत्र नं. २ | देवेन्द्र पौडेल (२८,८२७) |
पर्वत :-क्षेत्र नं. १ | पदम गिरी (३९,२७५) |
नवलपरासी ४ :-क्षेत्र नं. १ | शशांक कोइराला (३७,३७३) |
नवलपरासी ४ :-क्षेत्र नं. २ | तिल बहादुर महत क्षेत्री (३९,०५३) |
दोलखा:-क्षेत्र नं. १ | पार्वत गुरुङ (५५,४५७) |
रामेछाप:-क्षेत्र नं. १ | श्याम कुमार श्रेष्ठ (४१,७९९) |
सिन्धुली:-क्षेत्र नं. १ | गणेश कुमार पहाडी (३२,५२९) |
सिन्धुली:-क्षेत्र नं. २ | हरिवोल प्रसाद गजुरेल (३०,१७९) |
रसुवा:-क्षेत्र नं. १ | मोहन आचार्य (१४,४५३) |
धादिङ:-क्षेत्र नं. १ | भुमि प्रसाद त्रिपाठी (४९,१२१) |
सप्तरी:-क्षेत्र नं. १ | डा.सुर्य नारायण यादव (२१,७१२) |
धादिङ:-क्षेत्र नं. २ | खेम प्रसाद लोहनी (३६,६५४) |
सप्तरी:-क्षेत्र नं. २ | उपेन्द्र यादव (२१,६२०) |
नुवाकोट:-क्षेत्र नं. १ | हित बहादुर तामाङ (३६,४७३) |
नुवाकोट:-क्षेत्र नं. २ | नारायण प्रसाद खतिवडा (३६,८९२) |
काठमाण्डौ:-क्षेत्र नं. १ | प्रकाशमान सिंह (१०,९३६) |
काठमाण्डौ:-क्षेत्र नं. २ | माधवकुमार नेपाल (२७,३६६) |
काठमाण्डौ:-क्षेत्र नं. ३ | कृष्ण बहादुर राई (१९,१६९) |
काठमाण्डौ:-क्षेत्र नं. ४ | गगन कुमार थापा (२१,५५८) |
काठमाण्डौ:-क्षेत्र नं. ५ | इश्वर पोखरेल (२३,०२९) |
काठमाण्डौ:-क्षेत्र नं. ६ | भिमसेन दास प्रधान (१६,७८५) |
सप्तरी:-क्षेत्र नं. ४ | तेजु लाल चौधरी (२४,११३) |
काठमाण्डौ:-क्षेत्र नं. ७ | राम बिर मानन्धर (१८,१०२) |
काठमाण्डौ:-क्षेत्र नं. ८ | जीवनराम श्रेष्ठ (१३,३९७) |
सिराहा:-क्षेत्र नं. १ | प्रदिप गिरी (१६,५१८) |
काठमाण्डौ:-क्षेत्र नं. ९ | कृष्ण गोपाल श्रेष्ठ (२२,८५२) |
काठमाण्डौ:-क्षेत्र नं. १० | राजेन्द्र कुमार के.सी. (२४,१९०) |
सिराहा:-क्षेत्र नं. ३ | लिलानाथ श्रेष्ठ (२३,२२७) |
भक्तपुर:-क्षेत्र नं. २ | महेश बस्नेत (३६,४१२) |
ललितपुर:-क्षेत्र नं. १ | नवराज सिलवाल (२६,९५१) |
ललितपुर:-क्षेत्र नं. २ | कृष्ण लाल महर्जन (२७,७१३) |
ललितपुर:-क्षेत्र नं. ३ | पम्फा भुसाल (२४,०३६) |
काभ्रेपलान्चोक:-क्षेत्र नं. १ | गंगा बहादुर तामाङ (४३,६३१) |
धनुषा:-क्षेत्र नं. ३ | राजेन्द्र महतो (३०,७४२) |
मकवानपुर :-क्षेत्र नं. १ | कृष्ण प्रसाद दहाल (४०,६३१) |
मकवानपुर :-क्षेत्र नं. २ | विरोध खतिवडा (४६,७८१) |
चितवन:-क्षेत्र नं. १ | सुरेन्द्र प्रसाद पाण्डे (५१,०८२) |
चितवन:-क्षेत्र नं. २ | कृष्ण भक्त पोख्रेल (४४,६७०) |
सिन्धुपाल्चोक:-क्षेत्र नं. १ | अग्नि प्रसाद सापकोटा (४०,५०४) |
सिन्धुपाल्चोक:-क्षेत्र नं. २ | शेर बहादुर तामाङग (३८,४०१) |
रौतहट:-क्षेत्र नं. १ | अनिल कुमार झा (२१,४७२) |
रौतहट:-क्षेत्र नं. २ | मोहम्मद आफताब आलम (१८,८३३) |
रौतहट:-क्षेत्र नं. ३ | प्रभु साह (२७,७९९) |
रौतहट:-क्षेत्र नं. ४ | देव प्रसाद तिमलसेना (२८,२२८) |
बारा :-क्षेत्र नं. २ | रामसहाय प्रसाद यादव (२८,९८५) |
बारा :-क्षेत्र नं. ३ | रामवावु कुमार यादव (२१,३३६) |
बारा :-क्षेत्र नं. ४ | एकवाल मियाँ (२२,२७५) |
पर्सा:-क्षेत्र नं. १ | प्रदिप यादव (२१,१३२) |
हुम्ला :-क्षेत्र नं. १ | छक्क बहादुर लामा (८,४९१) |
सप्तरी:-क्षेत्र नं. ३ | चन्द्रकान्त चौधरी (२२,५८४) |
सर्लाही :-क्षेत्र नं. २ | महिन्द्र राय यादव (२९,१९१) |
सिराहा:-क्षेत्र नं. ४ | राज किशोर यादव (२१,१४४) |
अग्रता (प्रतिनिधि सभा)
जम्मा:- ३४
सखुवासभा:-क्षेत्र नं. १ | राजेन्द्र प्रसाद गौत्तम (२२,७४२) |
सुनसरी:-क्षेत्र नं. २ | सिताराम महतो (११,७९४) |
सुनसरी:-क्षेत्र नं. ३ | भगवती चौधरी (२४,६५४) |
सुनसरी:-क्षेत्र नं. ४ | ज्ञानेन्द्र बहादुर कार्की (२०,१२१) |
उदयपुर:-क्षेत्र नं. १ | डा. नारायण खड्का (२९,०९५) |
डोटी:-क्षेत्र नं. १ | प्रेम वहादुर आले (१९,३९५) |
कैलाली:-क्षेत्र नं. १ | रेशम लाल चौधरी (११,८३४) |
कैलाली:-क्षेत्र नं. २ | झपट बहादुर रावल (२,०१६) |
कन्चनपुर:-क्षेत्र नं. १ | बीना मगर (१६,४५४) |
कन्चनपुर:-क्षेत्र नं. २ | नर बहादुर धामी (१६,५३९) |
कन्चनपुर:-क्षेत्र नं. ३ | दीपक प्रकाश भट्ट (१७,०८८) |
सल्यान:-क्षेत्र नं. १ | टेक बहादुर बस्नेत (११,६०८) |
अर्घाखाँची:-क्षेत्र नं. १ | टोप बहादुर रायमाझी (११,०५५) |
नवलपरासी:-क्षेत्र नं. १ | हृदयेश त्रिपाठी (१९,२६१) |
नवलपरासी:-क्षेत्र नं. २ | देवेन्द्र राज कंडेल (२४,६४७) |
रुपन्देही:-क्षेत्र नं. १ | छविलाल विश्वकर्मा (१५,२४९) |
सिराहा:-क्षेत्र नं. २ | सुरेस चन्द्र दास (११,७२०) |
भक्तपुर:-क्षेत्र नं. १ | प्रेम सुवाल (७,२४९) |
धनुषा:-क्षेत्र नं. १ | मातृका प्रसाद यादव (९,८६८) |
धनुषा:-क्षेत्र नं. २ | उमाशंकर अरगरिया (२८,९५२) |
काभ्रेपलान्चोक:-क्षेत्र नं. २ | गोकुल प्रसाद वाँस्कोटा (४०,९६९) |
धनुषा:-क्षेत्र नं. ४ | रघुबीर महासेठ (१५,१८२) |
चितवन:-क्षेत्र नं. ३ | पुष्प कमल दाहाल (प्रचन्ड) (१९,७२६) |
महोत्तरी :-क्षेत्र नं. १ | गिरिराज मणी पोखरेल (१३,६३५) |
महोत्तरी :-क्षेत्र नं. २ | शरत सिंह भण्डारी (१३,१०८) |
महोत्तरी :-क्षेत्र नं. ३ | महन्थ ठाकुर (१४,५२८) |
महोत्तरी :-क्षेत्र नं. ४ | सुरेन्द्र कुमार यादव (४,२४२) |
सर्लाही :-क्षेत्र नं. १ | प्रमोद साह (७,१७६) |
सर्लाही :-क्षेत्र नं. ३ | रामेश्वर राय यादव (४,८३०) |
सर्लाही :-क्षेत्र नं. ४ | राकेश कुमार मिश्र (११,००७) |
बारा :-क्षेत्र नं. १ | उमाकान्त चौधरी (२२,२७५) |
पर्सा:-क्षेत्र नं. २ | अजय कुमार चौरसिया (४,८५७) |
पर्सा:-क्षेत्र नं. ३ | सुरेन्द्र प्रसाद चौधरी (२,३०६) |
पर्सा:-क्षेत्र नं. ४ | लक्ष्मण लाल कर्ण (५,२५६) |